Hakkımda

Antalya’nın, Manavgat’ının yolsuz, elektriksiz, okulsuz ve Köy Çeşmeli bir göçer(yörük) köyü olan Namaras’da, çiftler ekilirken(anam böyle derdi) doğmuşum. Anam, beni değil ama ablamı (abam) göçerken yayla yolunda keçilerin arkasında, sedir ağacına sırtını dayayıp ıkınarak doğuruvermiş ve de kör tımlı ile göbek bağını kesip, dolamasına(etek) sarıp, keçileri gütmeye devam etmiş.

Resim 004

3,5 km komşu güneycik köyüne sabah gidip akşam dönerek, çıra ışığında,ekmek senitinin üzerinde ders çalışıp, ilkokulu bitirdim. Okumanın keyfi bana Dünyayı, doğayı, yaşamı, insan ilişkilerini ve haksızlığa karşı tavır almayı ve de bedel ödemeyi göze almayı öğretti. Lise ve üniversite yıllarım öğrenmekle geçti. Öğrenmeye de devam ediyorum.

untitledergrt

Geç Yaşta başladım dağcılığa. Dağları, dağlardaki güzellikleri görmek ve anlatmak bana tat verdi. Dağları yaşayarak, dağların bir parçası oldum. Doğaya aşkla bağlandım.

Dağ ile baş başa kalınca, enerji dolar, beynim boşalır. Yürümeye, doğayı keşfetmeye bayılıyorum. Fotoğraf çekmeyi, dağları yazmayı çok seviyorum.

Sevginin, paylaşmakla güzelleştiğini bildiğim için, bu web sitesi ile, gördüklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak istedim.

Resim 001

Dağ arkadaşım, Eşim Gülseren ile birlikte bu sevgi yolunda ve yolculuğuna, biz 90 yaşına gelince torunlarımızla birlikte zirve yapıncaya kadar sürdürme kararlılığında yürümeye, yeni yeni çiçekler, yeni yeni vadiler ve yeni yeni renkler görmeye devam edeceğiz.